Wie zijn er online

We hebben 490 gasten en geen leden online

Bezoekerstotaal

Artikelen bekeken hits
102077

Bijzondere Personen

Ambtskleding

 

Ambtskostuums

 

Nieuwe aanwinst.(jan 2015)

Hofkostuum van burgemeester  Jhr.M.L. van Geen te Putten en Waardenburg

 

vangeenburgemeester

 

 

 

 

 

 

De hieronder getoonde foto's laten zien welke Ambtskleding er werd gedragen tijden bijzondere gelegenheden. De door de regel donkere jassen(ambtsjas) waren rijkelijk geborduurd met diverse motieven. Deze motieven gaven de rang of functie aan en waren hieraan te herkenbaar.

Van sommige exemplaren zijn er weinig gemaakt, zoals een groot officier des Konings en andere zijn in grotere getale gemaakt bv ten behoeven van ministers.

De hieronder getoonde exemplaren zijn in de eigen collectie opgenomen.

Directeur van het Kabinet des konings

 

 

gedragen door Jhr.P.J.Vegelin van Claerbergen

van 19 juli 1899 tot 7 aug 1910

 

 

                                                                                  

                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Onderstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.

Friese jonkheer, die na een korte officiersloopbaan bij de marine functies bij het Koninklijk Huis ging vervullen. Was drie jaar particulier secretaris van koning Willem III en werd daarna ambtenaar van het Kabinet des Konings. Als directeur van dat Kabinet speelde hij in 1901 een belangrijke rol als intermediair tijdens de formatie - de eerste kabinetsformatie van de jonge koningin Wilhelmina. Na zijn pensionering werd hij staatsraad in buitengewone dienst.

in de periode 1899-1918: staatsraad in buitengewone dienst, directeur Kabinet van de Koning(in)

 

 

 

loopbaan 

 

-

  

luitenant ter zee tweede klasse, van 16 januari 1867 tot 16 december 1870

-

  

particulier secretaris koning Willem III, van 16 december 1875 tot 1 januari 1879

-

  

commies Kabinet des Konings, van 1 januari 1879 tot 1 februari 1880

-

  

referendaris Kabinet des Konings, van 1 februari 1880 tot juli 1899

-

  

waarnemend directeur Kabinet der Koningin

-

  

directeur Kabinet der Koningin, van 19 juli 1899 tot 7 augustus 1910

-

  

lid Raad van State in buitengewone dienst, van 7 augustus 1910 tot 24 juli 1918

 

nevenfuncties 

Kamerheer des Konings, van 16 december 1875 tot 24 juli 1918

 

 

opleiding 

hoger beroepsonderwijs

-

  

adelborst eerste klasse, vanaf 16 september 1863

woonplaats
Joure, Heremastate (jeugdjaren)

ridderorden

-

  

Officier in de Orde van de Eikenkroon, 2 september 1878

-

  

Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 17 februari 1890

-

  

Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau, 30 augustus 1902


overige onderscheidingen en prijzen
Ridder vierde klasse Orde van de Gouden Leeuw van het Huis van Nassau, 29 april 1880

huwelijk/samenlevingsvorm
ongehuwd

vader
Jhr. P.B.J. Vegelin van Claerbergen, Pieter Benjamin Johan

geboorteplaats en/of -datum
Leeuwarden, 22 juni 1808

moeder
Jkvr. A. van Beyma, Aurelia

geboorteplaats en/of -datum
Weidum, 23 maart 1815

beroep grootvader (vaderskant)

-

  

vrederechter

-

  

grietman van Haskerland